دسته‌بندی نشده

معرفی DDR4 جدید اپیسر با تکنولوژیwide-Temp مجهز به ICهای صنعتی سامسونگ

معرفی DDR4  جدید اپیسر با عملکرد عالی و تکنولوژی  wide-Temp مجهز به IC  های صنعتی سامسونگ

از آنجا که فن آوری 5G در حال گسترش و عرضه به بازار جهانی می باشد، برنامه هایی مانندedge computing ، اینترنت وسایل نقلیه و اینترنت صنعتی اشیاء (IIoT) به سرعت در حال تکامل هستند.

تحقیقات پژوهشکده Research and Markets  تخمین می زند که بازار جهانی  5G طی یک دوره 5 ساله حدود 97٪ رشد خواهد کرد و تا سال 2025 به ارزش 251 میلیارد دلار خواهد رسید.

کمپانی Apacer، رهبر جهانی حافظه های صنعتی، پس از انتشار کامل ترین خط تولید  PCIe های 3D NAND  در بازه ی گسترده دمایی ، ماژول حافظه صنعتی DDR4 2666  سازگار با همین گستره ی دما  را معرفی نمود، این ماژول، به طور انحصاری با IC های برند سامسونگ برای ایجاد تمایز در کیفیت محصول ساخته شده است.

همانطور که میدانیم محصولات شبکه در معرض دمای شدید قرار دارند، چالش های ایجاد شده توسط گرمای شدید، بسیار زیاد می باشد.

از یک دستگاه محاسباتی در فضای باز با اتلاف گرمای کم گرفته تا دستگاه های الکترونیک یا اتومات و هوشمند اتومبیل در نزدیکی یک منبع بزرگ تولید گرما. طبیعی است که تولید کنندگان صنعتی نیاز به قطعاتی داشته باشند که بتوانند در برابر نوسانات دما از 40- تا 85 درجه سانتیگراد مقاومت کنند.

برخلاف IC های تجاری که برخی از تولید کنندگان حافظه از آنها برای تولید حافظه با مقاومت درجه حرارت متوسط ​​صنعتی استفاده می کنند، کمپانی  Apacer اصرار دارد که از حافظه های مختص درجه حرارت بالا و همچنین از تراشه های صنعتی تولید کنندگان اصلی در  DDR4-2666   استفاده کند.

بدین ترتیب میزان خرابی این ماژول قدرتمند به طرز چشمگیری از میزان خرابی محصولات  با IC  های تجاری که در محیط های دمای شدید کار می کنند کمتر خواهد شد.

در محیط های با درجه حرارت بسیار بالا و یا بسیار کم ، استفاده از حافظه با درجه تجاری باعث کاهش عمر  IC شده، پس از 1 تا 2 سال، میزان خرابی محصول افزایش می یابد و نتیجه آن عدم اطمینان در تجهیزات رایانه های صنعتی است.

با توجه به این نکته، کمپانی Apacer  مشتریان و سازمانهای خریدار را ترغیب می کند تا با استفاده از کد شناسایی، محصولات حافظه درجه صنعتی با درجه حرارت گسترده را شناسایی کرده و از خطر سوء استفاده از IC های تجاری در کاربردهای صنعتی جلوگیری نمایند.

به عنوان نمونه در حافظه مختص درجه حرارت گسترده DDR4-2666 Apacer ، اگر رقم سوم آخر حرف “I” باشد ، آن محصول برای مصارف صنعتی طراحی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید